Sada Aastat Ratastel
EESTI AUTOAJALUGU JA LIIKUSKULTUURI TUTVUSTAV SÜNDMUSTE SARI NING NÄITUS-FESTIVAL

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks korraldavad Eesti Vanatehnika Klubide Liit ja LaitseRallyPark sündmuste sarja koondnimetusega “Sada Aastat Ratastel”, mis kulmineerub samanimelise
näitus-festivaliga 5.-9. septembril LaitseRallyPark´is.

Paljud liitu kuuluvate klubide sündmused toimuvad käesoleval aastal pidulikumas meeleolus ning korraldatakse ka kaks uut ja temaatilisest kokkutulekut. Neist esimene toimub 18. – 19. august 2018 Tartu- ja Valgamaal Wana-Kolga Tsiklitalli eestvedamisel „motopiiblite“ autori Arseni Palu mälestuseks.

Teine on läbi suve toimuvate temaatiliste sündmuste lõppakordiks planeeritud vanasõidukite
kokkutulek ja näitus-festival, mille eesmärgiks on eksponeerida erinevaid sõidukeid läbi Eesti ajaloo.

Kuna ratta ajalugu on pikem meie riigi ajaloost, siis on kavandatud näitusele eksponaate ka üle-eelmisest sajandist. Näitusel leiavad koha hobuvankrid, autod, mootorrattad, bussid, jalgrattad ning uudistada
saab ka hulgaliselt maamootoreid. Festival sisaldab lisaks näitusele päevade lõikes mitmeid esitlusi, töötubasid, loenguid, kauplejaid, demosõite ning erinevaid teemakohaseid aktiviteete.
Avatud on kõik LaitseRallyParki tavapärased teenused


Osta festivali pass või üksikpilet!"Näitus-festivali püsiekspositsioonis soovime esitleda vähemalt 100 erinevat unikaalset sõiduvahendit.
Ka sinul on võimalik enda toreda sõidukiga näitusealale pääseda. Selleks registreeri
oma osalemise soov
meie veebilehe vormi kaudu.
 
REGISTREERI ENDA SÕIDUK


VANAAUTODE PARAADSÕIT
Avasündmusena on planeeritud 5.septembril pidulik paraadsõit LaitseRallyParkist Tallinna kesklinna, Rahvusooper Estonia ette.
AKTIIVSED TEGEVUSED OSALEJATELE
Festivalil on avatud erinevad atraktsioonid ja tegevused kogu perele. LaitseRallyParki kõik tavapärased teenused on avatud.

TUTVU TEENUSTEGA
 


Vaata, mis ilm hetkel LaitseRallyParkis on!

SÕIDUKITE PÜSINÄITUS
Külastajad saavad uudistada auto-hallis püsinäitusel 100 erinevat sõidukit mis on vanemad kui 35 aastat. Lisaks lubame enda vanasõidukiga näituseväljakule eelnevalt registreerunud külastajaid!
VAATA EKSPONAATEPROGRAMM JA ESINEJAD
Festivali viie päeva jooksul toimuvad erinevad loengud, demosõidud etteasted ja võistlused. Programm täpsustub aja jooksul.
MÄRGIRALLI
Osale Märgirallis ja sul on võimalik soetada EV100 sümboolikaga spetsiaane “Sada Aastat Ratastel” meenemärk. 

TÄNAVATOIT JA KAUBATÄNAV
Näitus-festivalil hoolitseme ka selle eest, et külastajatel kõhud tühjaks ei jääks. Samuti müüakse erinevaid temaatilisi laadakaupu.


VAATA KAUPLEJAIDVaata festivali toimumiskohta kaardil!